Artykuły
Tagi
Historia traka Wood-Mizer LT40 – brzeszczoty oraz modyfikacje układu prowadzenia brzeszczotu
Przemysł tartaczny w Polsce pod koniec lat 80. uważany był za przestarzały i mało wydajny, opierający się głównie na ciężkich trakach ramowych. Do przecierania kłód wykorzystywano grube brzeszczoty, co powodowało, że efektywność pozyskiwania materiału była bardzo ograniczona. Przełom nastąpił dopiero na początku lat 90., wraz z pojawieniem się traka taśmowego Wood-Mizer LT40 wyposażonego w cienkie i wąskie brzeszczoty, pozwalające na większy uzysk drewna z kłody i minimalizację ilości odpadów.
Londyńskie drzewa otrzymują nowe życie dzięki trakowi Wood-Mizer LT20
Pewien platan klonolistny, który od ponad 130 lat rósł przy ulicy Eric Street w Londynie właśnie rozpoczyna nowe życie. Dawniej dawał schronienie ptakom, przechodniom cień, a dla mieszkańców okolicy produkował niezbędny do życia tlen. Niestety, rozwój osiedli mieszkaniowych na wschodnich krańcach Londynu w ostatniej dekadzie poważnie zagroził jego bezpieczeństwu. Obecnie, drewno pozyskane dzięki niemu wykorzystywane jest do produkcji mebli i przedmiotów codziennego użytku, które na długo pozostaną z mieszkańcami Londynu.
Trak Wood-Mizer LT40 pomaga w realizacji wymarzonego projektu - budowa szklarni ogrodowej w Kanadzie
Stan Kujala od dawna marzył o zbudowaniu przydomowej szklarni na terenie swojej posesji w Port Alberni, w kanadyjskiej prowincji British Columbia. "Uwielbiamy z żoną prace w ogródku warzywnym i mamy w tym spore doświadczenie," przyznaje Stan. "Zawsze marzyliśmy o tym, aby móc uprawiać warzywa przez kilka tygodni dłużej w roku, stąd pomysł zbudowania własnej szklarni."
Historia traka Wood-Mizer LT40 – modyfikacje głowicy tnącej i pulpitu operatora
Powstały w 1982 roku trak LT40 to model, który słusznie nazywany jest dzisiaj „legendą”, gdyż na zawsze zmienił sposób w jaki ludzie przerabiają kłody na gotowy materiał. Umożliwił przeciętnym użytkownikom przeróbkę drewna w sposób łatwy, wydajny i, co najważniejsze, mobilny. W latach 80. trak LT40 wyznaczył również nowy trend w budowie przewoźnych maszyn do obróbki drewna.
Zrównoważona gospodarka leśna w służbie miejscowej ludności – Włochy
Już od 20 lat przedsiębiorstwo Forestry Consortium z doliny Alta Val di Suza w okolicy Turynu we Włoszech polega głównie na trakach Wood-Mizer, aby osiągać swoje cele związane z rozsądnym zarządzaniem lasami – po pierwsze chronić przyrodę, a po drugie mądrze wykorzystywać pozyskany surowiec.
Jak efektywnie zarządzać miejskim drewnem odpadowym - nowe podejście w gospodarce zasobami drzewnymi
New York Heartwoods to przedsiębiorstwo powołane do życia w 2010 roku w celu przeprowadzenia rewitalizacji okolicznych lasów, a następnie wykorzystania odpadów drzewnych w racjonalny sposób. Jedną ze współzałożycielek była Megan Offner, będąca obecnie siłą napędową projektu i promotorem rozwoju nowej niszy rynkowej, czyli gospodarki zasobami drewna miejskiego.
Rozwój przemysłu drzewnego w Szwecji wspierany przez produkty Wood-Mizer
Szwecja to kraj, w którym lasy darzy się należytym szacunkiem, a pozyskiwane drewno wykorzystywane jest mądrze i odpowiedzialnie. Szwedzki przemysł drzewny, oparty w głównej mierze na surowcu pokrywającym blisko 70 procent powierzchni kraju, odgrywa kluczową rolę w całej gospodarce. Wielu tartaczników, producentów i rzemieślników polega na produktach Wood-Mizer, dzięki którym może efektywnie pracować w swoich przedsiębiorstwach.
Odpowiedzialne zarządzanie zasobami leśnymi możliwe dzięki trakom Wood-Mizer – przykład z Katalonii
Projekt MMBB, do którego dołączyło już kilka miast i gmin z regionu Katalonii, to inicjatywa mająca na celu zarządzanie zasobami leśnymi w sposób rozsądny i odpowiedzialny. W tzw. gospodarce o obiegu zamkniętym, każda kłoda pozyskiwana z lasu wykorzystywana jest najefektywniej jak to możliwe, przy jednoczesnej minimalizacji odpadów drzewnych.
Rewolucja na dwóch kołach, czyli narodziny i rozwój nowej technologii w tartacznictwie
Rok 2022 został ogłoszony rokiem jubileuszu traka Wood-Mizer LT40, ponieważ właśnie w tym czasie mija 40 lat, odkąd pierwszy trak Wood-Mizer na zawsze odmienił sposób, w jaki ludzie przecierają drewno. Ta pomarańczowa maszyna z charakterystyczną głowicą zawieszoną nad długim płaskim łożem, z dwoma kołami i zaczepem do holowania zdobyła uznanie i popularność wśród klientów na całym świecie, a nazywanie traka LT40 „klasykiem gatunku” czy „legendą” jest w pełni uzasadnione.
Inspiracje z Kanady – budowa domku letniskowego pośród lasu
Wystarczy przejść niewielką kładką zawieszoną nad strumykiem, aby dostać się do miejsca, w którym Andrew Koessler ukończył swój najnowszy projekt – przepiękny domek letniskowy z drewna zbudowany tuż przy potoku. Do realizacji tego oryginalnego projektu Andrew wykorzystał traka taśmowego Wood-Mizer LT40 Hydraulic oraz drewno pozyskane z tutejszej okolicy.
Elementy 31 do 40, 85 łącznie
Page
- Page Previous
- Page 1
- Page 2
- Page 3
- You're currently reading page 4
- Page 5
- Page 6
- ...
- Page 9
- Page Dalej