Zapisz się do newslettera i zgarnij kupon 5% na zakupy!

Badge
Wydrukuj tę stronę Dodaj do porównania

Kompatybilny z trakami LT300, WM3000, WM3500, WM4000 oraz z kołami pasowymi o średnicy 635 mm (25").

Pasek klinowy pod brzeszczot B76

Special Price 149,42 zł 121,48 zł Regular Price 166,03 zł 134,98 zł
Out of stock

Podana cena jest ceną netto (należy doliczyć 23% VAT)

Numer części: 035953-1

Kompatybilny z trakami LT300, WM3000, WM3500, WM4000 oraz z kołami pasowymi o średnicy 635 mm (25").

Opis Pasek klinowy pod brzeszczot B76

Pasek klinowy prowadzący, zakładany pod brzeszczot na koło prowadzące. Przeznaczony do większych maszyn Wood-Mizer, a więc do traka LT300, WM3000, WM3500, WM4000. Wykonany z dobrej jakości materiału, ze specjalną utwardzoną częścią wierzchnią. Pasek zakładany pod brzeszczot zapewnia pewne i stabilne prowadzenie po kole pasowym. Po odpowiednim naciągnięciu, brzeszczot będzie miał dobry kontakt z paskiem i nie będzie spadać z koła pasowego podczas pracy. 

W klasycznych trakach Wood-Mizer, oba koła prowadzące brzeszczot (lewe i prawe) wykorzystują ten sam typ paska klinowego do prowadzenia brzeszczotu. Do przekazywania napędu z silnika na koło pasowe napędowe służy inny rodzaj paska klinowego.

Pasek klinowy po nałożeniu na koło prowadzące brzeszczot powinien lekko wystawać ponad krawędź koła, ponieważ tylko wtedy zapewni dobry kontakt z brzeszczotem i jego stabilne prowadzenie podczas cięcia. Zalecamy stosowanie oryginalnych pasków klinowych z katalogu części zamiennych Wood-Mizer, gdyż z naszych obserwacji i relacji klientów wiemy, że zwykłe paski klinowe zużywają się szybciej, nie zapewniają odpowiedniej stabilności podczas cięcia, a ponadto mogą doprowadzić do uszkodzenia koła pasowego.

Paski klinowe są częściami eksploatacyjnymi, ulegają zużyciu podczas pracy i należy je okresowo wymieniać. Pasek pracujący pod piłą taśmową ulega stopniowemu rozpłaszczeniu, a więc należy regularnie sprawdzać jego stan i wymienić, jeśli to konieczne. Zbyt mocno zużyty pasek nie będzie wystawał ponad krawędź koła, nie będzie zapewniał stabilizacji podczas cięcia (piła może poruszać się nieregularnie w przód/tył podczas pracy) i może doprowadzić do mikrouszkodzeń brzeszczotu.

Wymiana paska jest łatwa i nie zajmuje dużo czasu. Nałożenie paska na koło prowadzące jest czynnością nieskomplikowaną, ponieważ średnica paska jest większa niż koła. Podczas nakładania paska na koło, warto przeczyścić je z zabrudzeń (trociny, pył, wióry). Zalecamy regularne przeczyszczanie paska z zabrudzeń również w momencie zdejmowania brzeszczotu do regeneracji. 
Aby nie dopuszczać do szybszego zużycia paska klinowego tylko po jednej stronie, zalecamy zamieniać paski stronami, np. raz w tygodniu – ze strony napędowej na bierną. To skuteczny sposób, dzięki któremu paski będą zużywać się równomiernie. 
 
 

Read More