Produkcja tarcicy
Szkockie tartaki korzystają z najnowszych technologii przemysłowych Wood-Mizer WB2000
"Szkocja zachwyca swoimi krajobrazami, licznymi zamkami i nieprzewidywalną pogodą. Kiedy podróżujemy na północ od Edynburga docieramy do Perth, gdzie moglibyśmy pomyśleć, że to już ostatni bastion cywilizacji, ale za górami odkryjemy Inverness. Dzięki swojemu mikroklimatowi i żyznym glebom ten ciepły zakątek Północnej Szkocji idealnie nadaje się do uprawy dobrej jakości drewna" - mówi Ronald Munro Ferguson, właściciel tartaku Novar.
Od drewna opałowego po pełnowartościowe wyroby tartaczne z trakiem Wood-Mizer LT70 we Włoszech
Około 50 km na północ od Rzymu mieści się firma rodzinna Stefana Chiniego, założona w 1929 przez jego dziadka, który zajmował się odzyskiem drewna ze zużytych podkładów kolejowych. Ojciec Stefana wychowywał się w otoczeniu rzemieślników i pracując ciężko całe życie, zbudował dobrze prosperujące przedsiębiorstwo produkujące drewno opałowe. Stefano przejął interes rodzinny w 2007 roku i jako przedstawiciel trzeciego pokolenia przedsiębiorców już dzisiaj myśli o przyszłości w firmie dla swojego syna.
Nowoczesny tartak łotewski zwiększa produkcję z maszyną WM4000
Łotewskie przedsiębiorstwo tartaczne PRO WOOD potroiło wielkość produkcji drewna utrzymując dotychczasowy poziom zatrudnienia i redukując znacznie ilość generowanych odpadów, a wszystko to za sprawą nowoczesnej linii produkcyjnej Wood-Mizer opartej na traku przemysłowym WM4000.
Odkrywamy piękno drewna w Alpach francuskich z trakiem Wood-Mizer LT15
„W regionie Savoye drewno jest żywe cały czas. Nawet gdy zostanie ścięte, nadal żyje i służy ludziom,” stwierdza Yvan Cometto, stolarz z niewielkiej miejscowości we francuskim rejonie Alp. W swojej firmie YC Charpente, Yvan wytwarza produkty z lokalnego drewna przy użyciu maszyn i narzędzi Wood-Mizer.
Trak Wood-Mizer LT20 przeciera drewno palisandru w Indonezji
Indonezyjska firma drzewna założona przez rodzinę Kennedy zwiększyła eksport twardego drewna egzotycznego do Chin i Japonii, właśnie dzięki inwestycji w maszyny Wood-Mizer. Firma zatrudnia obecnie 150 pracowników i swój rozwój zawdzięcza w głównej mierze trakowi taśmowemu Wood-Mizer LT20.
Dwa traki WM4000 zamiast czterech LT40 - większa wydajność i oszczędności
Firma Miroslava jest doskonałym przykładem na to, jak tartak może się stale rozwijać, inwestując w miarę potrzeb i zwiększając moce produkcyjne. Chociaż w firmie pracowało już sześć traków, pan Miroslav wiedział, że musi zwiększyć wydajność jeszcze bardziej. Zdecydował się więc na zakup traka Wood-Mizer WM4000.
Elementy 1 do 6, 9 łącznie
Page
- You're currently reading page 1
- Page 2
- Page Dalej